Cuma, Ekim 15, 2010

Fenerbahçe 4-2 Wacker

Pazar günü Kadıköy sayılı günlerinden birini yaşadı. Ve kısa zamanda muazzam beton tribünlerle takviye edilerek modern bir hale getirilen Fenerbahçe stadının açılış merasimi yapılarak, Fenerbahçe birinci futbol takımı Avusturyanın wacker takımı ile karşılaştı.

Sahaya önce Wacker ardından Fenerbahçeli oyuncular çıkarak halkı selamladılar.

Wacker = Pelikan-Pavuza-Macho-svatze-Hanopl-Zicek-Zişek-Wagner-Reltermeyer-Payel-Foreth
Fenerbahçe = Cihat-Erdoğan-Ahmet-Selâhattin-Samim-Müjdat-Fikret-Erol-Suphi-Lefter-Halit

İlk gol dakika 24'te halitin kornerinde kalecinin sol tarafa yumrukladığı topu Lefter hafifçe ortaladı, iyi yer tutan Suphi kafa ile Fenerin ilk golünü attı. 30. dakikada Selâhattin'den bir pas alan Fikret topu sürerek sol iç yerine kaydı. Ortalamak niyetiyle vurduğu top Wacker müdafilerinden birine çarparak seyrini değiştirdi. kalecide kontrpiyede kaldığı için top Wacker kalesine 2. defa girdi.

Halit ile Suphi'nin paslaşmasında Wacker müdafileri ofsayt diye durakladılar. halit fırsatı kaçırmayarak Erol'e geçirdi. erol çok soğukkanlı hareket ederek bir müdafii de geçtikten sonra sol bir şutla Fener'in üçüncü golünüde çıkardı. Fener hücumları devam ederken birinci devre Fener'in 3-0 lehine bitti.
İkinci yarının 7. dakikasında Wacker akınında topu müsait durumda yakalayan emekdad Zişek kuvvetli ir şutla takımına gol kazandırdı. 21. dakikada Fikret çizgi üzerinden çok güzel ortaladı. Kalecinin müdahalesine rağmen suphi İngilizvari sıçrayışla çok güzel bir gol yaparak takımını 4-1 galip duruma soktu.

26. dakikada sol için pasını iyi kollayan Wacker sağ içi topu durdurmadan vole bir vuruşla takımının ikinci golünü attı. Ve maç 4-2 Fener'in galibiyeti ile sonuçlandı.

Hiç yorum yok: