Cuma, Eylül 24, 2010

Yasak Kardeşim ! Destek Yasak


Eğer bir hafta önce takım yenilmiş ve sahada ki futbolcular Fenerbahçe'ye yakışmicak performans göstermişse sineye çekilir ancak bu durum haddini zorlamaya başlayınca taraftar duruma el koyar Samandıra'ya çıkarma yapardı.Yukarda da o çıkarmalardan birini görüyorsunuz..Kaleci Yaşar,Galatasaray'dan Semih'in geldiği yıllardan bir antrenman..Hiddink Fener'in başında ve taraftar kötü gidişata dur demek için Samandıra'da...


Ama sadece bu resmi koyup o dönemden bir hatırlatma yapmak istemedim..Çünkü dövdüğümüz günlerden çok destek olduğumuz günlerde vardı.
Baklavalar,börekler havalarda uçuşuyor,taraftar ve oyuncular kucaklaşıyordu.Şampiyonluk yolunda ki takıma moral veriliyor,hiç bir zaman onlara desteğin kesilmediği hatırlatılıyordu...Peki şu kötü günlerde neden böyle bir organizasyon yapılmıyor ? Başta Aykut Hoca olmak üzere yeni transferler içinde ekstra motive kaynağı olabilcek bir organizasyon neden düzenlenmiyor ?

Zamanında 2 bin kişiyle taraftarlar idmanları ziyarete giderdi ama artık gidemezler...Bu tarz organizasyonlar düzenleyemezler..Yapamazlar...Neden mi ? Kurumsallık bunu gerektiriyor..Klüp , antrenmanların taraftarlara kapalı olduğunu söylüyor..Bu klüple taraftarları arasına sınır koymaya çalışanlar kurumsallık adına iyi işler yapıyorlar ama ( gerçi onuda ellerine yüzüne bulaştırdılar ) bunların Fenerbahçe'ye en ufak yararı yoktur.

Gün olur devran döner bu fotoğraflar geri gelir... 

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Birde bursaya bakıyorsun her idman sonrası sehir idman sahasında..30 - 40 yasında kadınlar borek acıp getırıyorlar..Türkiye'de futbol duygusal sonuna kadar katılıyorum..Futbolcuyu profesyonel gorup profesyonel hareket edersen zararı daha cok olur..40 yasında kadın borek acıp getırırse size guvenıyoruz derse cocuklar fotograf cektırmek ıcın sıraya gırıp aıle ortamı olusturursan faydası daha cok olur..O meshur kırılganlıkta ortadan daha cabuk kalkar..Evinde Avrupa macından 4 yiyip 5-6 oynamayan futbolcuyla sahaya cıksan da kazanırsın..6da 6 yapıp yoluna da devam edersın.. Belki Avrupa da degil ama burda kesinlikle oyle..