Cumartesi, Ağustos 07, 2010

! HAYIR !

Zaman zaman kişisel ve güncel konular hakkında da paylaşımlar yapacağımı söylemiştim.Buda onlardan bir tanesi olacak.Malumunuz önümüz de bir referandum var ve bu süreç içerisinde elimden geldiğince neden HAYIR dememiz gerektiğini sizlere aktarmaya çalışacağım.
Ne diyor Tayyip Erdoğan ? 12 Eylül darbecilerin anayasasıdır,onu kaldırıp yerine demokratik bir anayasa getirceğiz...İyidir hoşturda,12 Eylül'de neredeydiniz demezler mi adama ? 12 Eylül'de nerede, ne mi yapıyormuş bu adamlar ? Hemen açıklayalım...


Tayyip Erdoğan Refah Partisi İstanbul il başkanlığı görevindeydi o dönem...Ve kendisini ziyarete gelen tutuklu ailelerinden oluşan bir grubu kabul etmişti makam odasına..Gelen tutuklu aileleri çocuklarının,kocalarının işkenceler gördüğünü ve idamların kaldırılması için bütün partilerden destek istediklerini beyan edip Refah Partisinden de destek almaya gelmişti.Peki bugün 12 Eylül darbesinde idam edilenlerin şiirlerini,mektuplarını okuyup ağlayan Recep Tayyip o zaman ne yapmıştı dersiniz ? Gene ağlamışmıydı ? Hayır,ağlamamıştı.Aksine " Haşaa,idamlar son derece yerindedir.Biz iktidara geldiğimizde bu idamlar daha da sertleşecek ve Fatih Sultan Mehmet kanunlarını getirceğiz" diyerek ziyarete gelen heyeti şoka uğratır.Sonucunda aileler elleri boş şekilde evlerine dönerler.

Peki Tayyip Erdoğan'ın fikir babası Fetullah Gülen o dönemlerde ne durumdaydı ? Gülen o dönem bakın askeri nasıl darbeye kışkırtıyordu ; "İstihbarat duysun,emniyet duysun,askeriye duysun,riyaset-i cumhuriyet duysun.Polise,askere kurşun sıkan bu hainlere mahkemelerden gereken ceza verilmezse ne devlet kalır,ne millet...Bu nasıl iştir? Türkiyede devlet ve hükümet yok mu ? Ne oldu askere ? Polis nerede ? Marx'ın bayrağı altında mitinler yapıyorlar ve bunlara müdahale eden çıkmıyor ! Aslında bunlar askeride karşılarına almışlardır! "

 Böylesine kışkırtıcı açıklamara yer veren Fetullah Gülen , darbeden 20 gün sonra Sızıntı dergisine şunları yazıyordu ; "Bu düşman kıskıvrak yakalama...Ve bir zaferdir..İçtimai bünyenin harici bir kısım eracifden temizlenme,arındırılma düşüncesiyle onu aslına irca zaferidir.Bu zafer kendinden ümit edilenleri getirdiği taktirde,Türk'ün zaferi hanesinde en mualla yeri işgal edecektir..Böyle bir ilk tefahhüs ve sezişe,bir evvelki sene selam durulmuş ve gaziler ocağıın en yiğit eri Mehmetçik'e teşekkürler sunulmuştur."

Evet gördüğünüz gibi herşey ortada..Ve yazının sonunda fetvasınıda veriyor  ; " Kenan Evren cennetliktir.Koruyucu ve kurtarıcı melektir " Yanlış duymuyorsunuz...Fetullah Gülen 30 yıl önce bunu söylüyor.

Peki o dönem bitek islamcılar mı darbeye destek vermişti ? Tabii ki hayır...Hani her fırsatta sağcılardan da idam edilenler oldu diyip kendilerinide mazur göstermeye çalışan ülkücüler varya..Onlarda desteklemişti darbeyi...2 yıl boyunca orduyu göreve çağırdılar.."Yönetime el koyun" diye baskı kuran Alpaslan Türkeş,darbeden sonra yargılandığı sırada " Biz içerdeyiz,fikirlerimiz iktidarda" demişti.

Anlayacağınız bu ülkede darbelerden ve darbecilerden çeken bir tek solcu gençlerdir.Geri kalanı duygu sömürüsünden başka bir şey değildir.

Bugünlük burada kesiyoruz..Yeni yazılarla karşınızda olacağız..
Yurdumuzun geleceği için HAYIR diyoruz

Hiç yorum yok: