Pazartesi, Ağustos 09, 2010

Bunu da Yazın !

Yıllardan beri süregelen bir tezahuratın sonlandırılışı olmuştur yukarda ki başlık.Taraftarlar basında çıkan haberler yüzünden yada herhangi bir gazetenin yazarına olan öfkelerinden dolayı söverlerdi tribünlerde...Bugüne döndüğümüz de olayların çokta değişik haller almadığını görmekte ve Türk basınının bu lafı hakettiğini gösterir tavırlarına halen rastlayabilmekteyiz..


İnanın artık yaz aylarında transfer dönemi gelmesin istiyorum.Çünkü gazeteler gazete olmaktan çıkıp asparagas haber yapan komedi dergilerine dönüşüyorlar.1 futbolcuyu 5 ayrı gazete 5 ayrı takıma transfer oldu diye haber yapan bir medyamız var...Bari uydurma haber yapıyorsunuz önce araştırın sizden önce uyduranlar var mı yok mu diye..Bari onu düzgün yapın.İnsanları umutlandırıp transferler gerçekleşmeyince hayal kırıklığına uğratan ve bu hayal kırıklıkları sayesinde reytinglerini yükselten spor gazetelerinden bıktığımı söylemek istiyorum.Zaten 1-2 eli yüzü düzgün spor gazetesi çıkan ülkemiz de onlar da bu işin başını çekince ortalık cadı kazanına dönüyor...Artık medyamızda transfer haberleri 3. sayfa haberlerine dönmüş durumda...Kim kime gelecek,hangi klüp hangi futbolcuyla görüşüyor tam bir muamma..

Transfer konusunu geçtim bir de varolduğu söylenen konuşmalar yayınlanıyor bazen...Olay anlatılıyor...Kapının arkasında 2 kişi var ve aralarında bir konuşma geçiyor...Peki bunu haber yapan arkadaş bu konuşulanları nasıl duyuyorda haberini yapıp bunlar bunlar konuşuldu diyebiliyor ? Yoksa haberciler klüp binalarına özel cihazlar mı yerleştirdi ? Yada yan binadan duvara bardak dayayıp mı dinliyorlardı ? Evet bazen takım içerisinde ki tartışmalar vs şeyler basına sızıdırılmıyor mu ? Evet sızdırılıyor ancak kapalı kapılar ardında konuşulan ve duyulması imkansız olan şeyleri nasıl duyduklarını açıkçası çok merak ediyorum...Türk basınının bu özelliği taktire şayandır.


Son olarak size bugün 9 yaşında ki öğrencimin sınıfta sorduğu bilmece ile bitireceğim...Evet hazır olun geliyor sorunuz...!

Temel beline gazeteleri sarıp yatağa yatarmış..Neden ?

Cevap = Türk basını olayı çok büyütürmüş... 

Hiç yorum yok: