Cuma, Temmuz 02, 2010

Portakalı Soydum !?

Daha maç başlamadan Uruguay-Brezilya maçında kimi tutucaz hesapları yaparken evde ki hesap çarşıya uymadı maalesef...İlk yarı atak bile yapamayan Hollanda, 2.yarı da müthiş bir geri dönüş yaparak Brezilya'yı alt etmeyi başardı.

Aslında Brezilya gibi bir takımın elenmesine üzülüyorum ancak son bir kaç maçtır Dunga ve öğrencilerinin tavırlarını gördükçe içten içe de seviniyodum.Her pozisyonda haksızda olsa isyan eden,kameralara oynayan bir Dunga acaba bu kadar stresi hakemler yüzünden mi yoksa eleneceğini bildiği için "Neden Pato'yu,Ronaldinho'yu,Adriano'yu kadroya almadım ah benim salak kafam" diye mi bilinmez.Ancak son derece itici ve Brezilya milli takımının adına yakışmayacak tavırlar sergiledi.Aynı şekilde oyuncuları da..Ee ne demişler "İmam osurursa cemaat sıçmaz mı ? ".Fabiano'nun turnuva başından beri sergilediği çirkef tavırlar bugün de kendini gösterdi.Geçen maç topu eliyle indirmesi hakeminde bu durumu es geçmesi halen akıllarda.Bugün kü maçtada Felipe Melo'nun Robben'e yaptığı hareket, akıllara Real Madrid'li Pepe'nin yaptığı insafsız hareketi getirdi.Kendi kalesine attığı golün acısını Robben'in baldırlarından çıkarmak isteyen Melo takımını 10 kişi bırakırken aslında Brezilya'nın ve Dunga'nın ölüm fermanını çoktan yazmıştı bile.


Herkes Rooney başta olmak üzere elenen takımların formsuz ve bitkin yıldızlarını konuşurken kimse Kaka'dan bahsetmiyordu.Bu maçta geriye düştükleri anda hiç bir varlık gösteremedi.Sırtında taşıdığı 10 numaranın hakkını maalesef ki veremedi ve sanırım Brezilya tarihinin Dünya Kupalarında ki en kötü 10 numarası oldu.Elano sakatlandıktan sonra orta sahasız oynayan Brezilya,Ronaldinho,Alex de souza,Pato gibi oyuncuları resmen mumla aradı.

Maçın başında Ooijer'ın yaptığı hatalardan fırsat bulan Brezilya golü buldu ancak 2. yarı Hollanda aynı hataları bir daha yapmamak üzere sahaya çıkıp müthiş bir galibiyet aldı.Sanırım bu sonuca en çok sevinen Uruguay'lılar olucak...Ne ?  Gana da mı süpriz yapar diyorsun ?

3 yorum:

Black Pearl dedi ki...

HOllanda büyük takım, nasıl oldu da yenileceğini düşünebildin. Hadi bunu düşünmüşsün bir hata edipte, Uruguayı Gana yenecektir biraz sonra, sen bunu düşün. Umarım bahis falan oynamamıssındır.

aLican dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Black Pearl dedi ki...

Kil payi ile uruguay yendi evet...