Cuma, Temmuz 23, 2010

Ne Duymak İstersiniz ?

Her önemli maç sonrası açarım NTV Spor'u,Rıdvan'ın yorumlarını dinler kendime göre yorumlarım.Çoğu zaman katılmadığım yerlerde olur ve bu da çok doğaldır.Her ne olursa olsun her insanın farklı yorumlama ve düşünme özelliği vardır.

Peki bu zamana kadar taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış birisi olan Rıdvan, dün akşamdan sonra ne olduysa kötü yorumcular arasına konuldu bazı kişiler tarafından.Sebebi Cana ve Galatasaray hakkında ki yorumlarıydı.Maç sonrası nadir izlemediğim programlarından birisiydi ancak yorumları sonradan okudum.Ardından Galatasaray'lı blog yazarı olan arkadaşların yazılarında ki eleştirileri okudum.Burda amacım kimseyi kötülemek veya eleştirmek değil.En azından benden daha tecrübeli kişilere laf söyleyecek kadar henüz kalem sahibi değilim.Ancak yapılan acımasız yorumlar bi noktadan sonra bu işe dur demeyi gerektirecek cinstendi.

Rıdvan'ın aldığı paradan,futbol bilgisine kadar hakarete varan yorumlar yapılıyor.Bu zamana kadar bir kez bile lafı edilmemiş şeyler gündeme getiriliyor.Neden ? Sizin duymak istediklerinizi söylemediği için mi ? Veya siz gerçekleri mi duymak istiyorsunuz yoksa sadece duymak istediğiniz şeyleri mi ? Veya Rıdvan'ın aldığı parayla yaptığı yorumların ilgisi nedir ? Rıdvan bu işi para almadan yapsa haklı mı olacaktı ? Herşeyden önce siz Rıdvan'ın yanlış dediği şeyler hakkında "Hayır abi,bu bu bu yüzden katılmıyorum" diyip haklı bir sebep ortaya sunabilecek misiniz ? Yoksa sadece tuttuğunuz takımın mağlubiyetini konuşmak yerine etrafa saldırmak daha  mı cazip geliyor? Eğer duymak istedikleriniz sadece sizi mutlu edecek şeyler olsun diyorsanız başka programlar mevcut bunu yapan.İnsanların gözlerini boyayan.

Bir Fenerbahçeli olarak olabildiğince bu konuda tarafsız kalmaya çalışarak söylüyorum.Cana eğer Galatasaray'a ilaç olacak ve hem Rıdvan'a hemde tüm onun gibilere bu lafları yedirecek bir futbol sergilerse o zaman bütün Galatasaray'lılardan özür dileyeceğim.Fakat insanlara "Tarafsız olun"  demekle kalmayın,eğer gerçekten bunu istiyorsanız kendinizle ilgili olumsu eleştirilere de açık olun.

Kusurum olduysa affola.

Hiç yorum yok: