Pazartesi, Temmuz 05, 2010

İlk Vuvuzela Mevzumuz


İşte beklenen kavganın açılışı Gebze'de yapıldı...Vuvuzela'nın Türkiye'de çok büyük sorunlar yaratacağını tahmin ediyordum ancak bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim.Oysa ki daha liglerin açılmasına varken bu tartışmanın yaşanması Federasyon yetkililerin kulağına küpe olsun.


Kocaeli'de düzenlenen geleneksel turnuvada iki genç vuvuzela çalmaya başlayınca rahatsız olanlarla aralarında tartışma çıkmış.E haliyle bu tartışma büyüyünce büyük bir kavgaya dönüşmüş neyse ki polis biber gazıyla olayı yatıştırınca maça devam edilmiş.

Sanırım önümüzde ki sene bu kavgalardan Türkiye'de çok göreceğiz.Onun dışında Galatasaray Spor Klübünün 30 bin vuvuzela sipariş ettirmiş,sanırım yeni statlarında vuvuzelayı silah olarak kullancaklar.En azından beste çalmazlar buda bir gelişme :) Ancak federasyon yasaklamazsa tabii ki.

Bağdat caddesinde satıldığını görmüştüm ancak dün işe giderken Zeytinburnu Metro üst geçidinde 5 milyona dandikten vuvuzelalar satıldığını gördüm.Bu meret işportacıların eline düştüyse o zaman korkun işte :)

Hiç yorum yok: