Pazartesi, Haziran 28, 2010

Evine Hoşgeldin Adamım

Geçen sene haksız iftiralarla yollandığı Fransa'dan kirası biterek tekrar geri döndü ve sezonun ilk antrenmanı için tesislerin yolunu tuttu.

Bir çok kişi takımda istemiyordu ancak yaşının gençliği ve Türk olmasının getirdiği avantajı kimse göz önüne getirmiyordu.Guiza'ya yapılan müsamaa Kazım'a yapılsaydı ve devre arasında gönderilmeseydi belki geçen sene şampiyon olmuştuk.


Eğer devre arası yollanmasa ileri uçta bu kadar sıkıntı çekmeyeceğimiz gün gibi ortadayken alakası bile olmadığı bir skandalla aniden takımdan ayrılık bileti eline verildi.Şimdi ne diye geri aldılar diye soracağım ama onun dönüşünü kutlamak varken bu tarz kafa kurcalayıcı şeylerden bahsetmek istemiyorum açıkçası.

Fenerbahçenin hem sağ açık , hem forvette kullanabildiği bir oyuncu Kazım Kazım ve her iki mevkii'de de yaptıkları ortada.Forvet olarak çıktığı maçlarda güçlü fiziği ile rakip defansları yerle bir etmesi ve sert şutları  ile kazandırdığı goller ve yarattığı gol pozisyonları,sağ açıkta oynadığı maçlarda o müthiş adam eksiltme özelliği sayesinde rakip defansların sol kanadını adeta koridor yapan adam geri döndü.Tek eksiği isabetli orta açmak.Eminim onuda en yakın zamanda giderecektir.

Yanlız Gökhan'la bir türlü uyum sağlayamamışlardı.Bu yaz kampında hazırlık maçlarında bu soruna çare bulmaları şart.Çünkü bu durum Gökhan'ın da performasında düşüşe yol açıyor.Deived'in sağ açık oynadığı dönemde Gökhan'la olan uyumu hem Gökhan'ın hemde Deived'in o sene yıldızlaşmasını sağlamıştı.Kazım'la bu uyum sağlanırsa çok daha iyi işler yapacaklarından eminim.

Bu sene solda Stoch,sağda Kazım veya forvette Semih-Kazım ikilisi iyi işler yapar bizden söylemesi.Aykut Hoca'nın da Kazım'ı sahiplenip takıma monte etmesi gerek diye düşünüyorum.

Evine Hoşgeldin Asi Çocuk !

Hiç yorum yok: