Cumartesi, Haziran 19, 2010

Biraz Fazla Mı Oldu ?

Bugün resmen Beşiktaşlı olan Quaresma antlaşmanın sağlandığı günden bu yana dillerden düşmüyor.Sokaklarda Beşiktaş formalı insanlar görüyorum.Haklarıdır,gerçekten yetenekli bir oyuncuyu kadrolarına kattılar ancak sanki biraz fazla mı abarttılar ?
Şimdi bir Beşiktaş'lının gözünden bakamayabilirim yıldızlara alışık olduğumuz için bu yüzden yanlışım olursa şimdiden affedin.Bugün işten dönerken Zeytinburnu'nda bir grup Beşiktaş'lı yaşı genç arkadaşımız metrodan iner inmez ortalığı Quaresma diye ayağa kaldırdılar.Şimdi bakıyorum da bize gelen yıldızlara ben sokaklarda Carlos,Anelka,Hooijdonk,Alex ve diğerlerine bu şekilde tezahurat yapıldığını hatırlamıyorumDün baktım Kartal Yuvasında Q7 için çıkan ürünlere Beşiktaş amblemi bile yok.Beşiktaş taraftarı bir yarım yıldız oyuncu için bunları sineye çekecek bir kitle değildi benim gözümde.Mustafa Denizli'yi bir anda hepsi unuttu,yönetim klübü borç batağına sokmuş umurlarında değil,oyuncu klübün isminin önüne geçti tınlamıyorlar bile.

İnşallah yanılırım ama bu şekilde devam ederse Beşiktaş'lılar büyük hayal kırıklığına uğrayabilirler.Bu kadar umut bağlamak,aksi durumlarda çok büyük çöküşlere neden olabiliyor.Çünkü Beşiktaş'lıların yıldız oyuncusu olan Quaresma 3 yılda sadece 3 kez ilk 11'de oynamış.Yani Türkiye'yi ayağa kaldıran,Beşiktaşlıların dünyasını durduran adam 3 yılda tam tamına 3 kere as oyuncu olarak sahaya çıkmış.Ve yıldız olduğu Porto dışında gittiği takımların hiç birisinde dikiş tutturamamış...Barca,Chelsea,İnter maceralarında hep yedek yada çok az sayıda ilk 11'de oyuna başlamış.Ve 2 yıldır neredeyse forma yüzü bile görememiş bu yüzden Dünya Kupası kadrosuna da alınmayan birisi.

Kısacası Beşiktaş'ın ayağa kalkmasını sağlayan " YILDIZ " oyuncu sadece Porto'da oynadığı oyunla hatırlanıyor.Gene de Beşiktaş ve Türk Futbolu için hayırlı olması dileğiyle.

Umarım bizi yanıltır.

6 yorum:

Alpiero dedi ki...

Görmemişlik kavramı bunlarda vücut bulmuş...
Demirören dediki Beşiktaş'ın önünü kestirmeyeceğiz.

Bülent Ersoy büyük sanatçıydı, önünü kestiler. Sözünden etkilenmiş olsa gerek.

orta karar dedi ki...

Televizyonda tesadüfen karşılaştım statdaki kutlamayla. Çok enteresandı cidden. Sadece bir transfer değil, bir takımın as 11'i getirilmiş gibiydi coşku

Ezgi* dedi ki...

Sizde aynı şeyi yapmayan bi kulüp değilsiniz..Burda 3-5 insanın çıkıp sokakta bağırmasıyla bütün Beşiktaşlıları zan altında bırakmak yanlış..Sizde Carlos geldiğinde ortalığı ayağa kaldırdınız ama sonuç hüsran olunca ligdaşlarını uyarıyorsunuz sanırım.Ben ettim sen etme,,,ben yandım sen yanma..

aLican dedi ki...

@Ezgi

Bahsettiğin adam Carlos dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol bekinden bahsediyoruz ki biz bunlar kadar bile yapmamıştık.Futbol konusunda benden öğrenmen gereken şeyler var :)

Ezgi* dedi ki...

Alican:
O daha kötü değilmi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol bekini kısırlaştırdınız hiç bi şe yaramadı..Öğretirsin=)

aLican dedi ki...

@Ezgi
Yaramadı mı ? aman tanrım neler duyuyorum :)