Pazar, Haziran 20, 2010

Beşinci Meydan Sambası

Brezilya maça Robinho'nun şutuyla etkili başlayacağının izlenimini verirken tam tersi oldu ve Fil dişi oyun kontrolünü eline aldı.Ancak takım oyuncularının bireysellik sevdasına kapılması, takım olarak hücumu denememeleri Brezilya'nın ön liberolarını geçememesine neden oldu...En çok tepkimi çeken ise Fil dişi bir türlü Brezilya savunmasını çözememişken nasıl bir mantıkla halen Gervinho gibi bir oyuncu kenarda otururu anlayabilmiş değilim.


Zaten ikinci yarıda Gervinho oyuna girdikten sonra Fil dişi biraz daha araya paslarla Brezilya savunmasını çözmeye başlarken 3. gol gelince onlarda psikolojik olarak çöktü ancak yine de Afrika temsilcisinin attığı tek golde Gervinho'nun topu 30 metre sürmesi sayesinde oldu.Drogba'nın güzel kafa vuruşunu da görmezden gelemeyiz.

Maç içerisinde sol kanad bir kez bile kullanmadı Afrika ekibi.Karşısında Maicon gibi bir bek olmasından dolayı sanırım bekini ileri çıkmasını yasaklamıştı Eriksson bu doğru bir karar olabilirdi ancak beklerden gidemeyeceğin belliyken ve defansın göbeğinide çözememişken neden halen Keita ve Gervinho isimleri kenarda oturur ? Kalou'nun maç boyunca adı bile duyulmadı.Bu maçta zamanında müdahaleler yapılsaydı en azından beraberlik bile sağlanabilirdi.

Brezilya'lı oyuncular ilk golden sonra maçı biraz rölantiye aldılar.Robinho etkisiz sayılıcak şekilde bir maç çıkardı.Luis Fabiano ise attığı 2 golle takımını bir üst tura taşıdı sayılır.Kaka ise ilk golde attığı ara pasla boşuna 10 numaralı formayı giymediğini göstermiş oldu bize.Ancak Kader Keita'nın sahtekarlığı Güney Afrika'da bile kendisini belli etti.Kaka'yı oyundan attırmak için Türkiye'de yaptığı sahtekarlıklardan birini yapan Keita şu turnuvaya yakışmayan tek futbolcu diyebilirim.

Hakem faciaydı.Gerektiğinden fazla sertliğe müsamağa göstererek maçta tansiyonun yükselmesine ve sakatlıklara neden oldu.Kart vermesi gereken yerlerde uyarıyla geçiştirince Elano'nun sakatlanmasına davetiye hazırladı.2. golde ki el pozisyonunu ise göremeyerek belki de Fil Dişi'nin direncini kıran adam oldu.

Hiç yorum yok: