Bayramımızı Kutladık Ama...

Pazar, Mayıs 02, 2010


1 Mayıs'ta Taksim Meydanını dolduran yüzbinlerce insandan sadece bir tanesiydim.Üyesi olduğum parti ile devrimci mücadelenin gereğini yerine getirmenin mutluluğu ve huzuruyla bu yazıyı yazıyorum.

Ancak içimde,daha doğrusu içimizde bazı burukluklar oluşmuş durumda.Bizler 1 Mayıs'ta başta Tekel işçisi olmak üzere Türkiyemizin işçi sınıfının isteklerini dile getirmek üzere oradaydık.Fakat anladık ki bazıları 1 Mayıs'ın anlam ve önemini kavrayamamış ve birde başımıza "Ali Kıran Baş kesen" olmuşlar.Yürüyüşün başlamasına dakikalar kala duyduğum bir melodi , henüz uyuklama modunda ki benim irkilmeme sebep oldu.Mehter marşı...Evet yanlış duymadınız Dolmabahçe'de bir an Mehter Marşı çalmaya kalkışanlar oldu , daha sonra İstiklal Marşı okutmaya kalktılar.Daha sonra AKP propagandası yapmaya çalıştılar...Daha sonra , daha sonra , daha sonra derken sabrımız taşma noktasına gelmişti...Ve Türk-iş başkanının konuşmasına izin vermeyip ıslık ve alkışlarımızla kürsüden indirtince gelişen belirsizliğe alanı terkederek tepki verdik.

Bizler böyle olsun istemezdik.Hiç birimiz İstiklal Marşı'na karşıda değiliz.Ancak olayı resmi devlet törenine çevirmeye çalışanlar,oraya toplanmış binlerce insanı provake etmeye çalışanlar ağızlarının paylarını aldı.33 yıl sonra çıkılan Taksim Meydanın da bu şekilde bir olay yaşansın istemezdik ancak bunuda büyütmek olmaz.Bu tür olayların olması bekleniyordu zaten.

Nitekim devrimci mücadele ile kazandığımız Taksim Meydanını, işçi sınıfı kendine yakışır bir şekilde doldurdu.Oraya gelen gelemeyen bütün yoldaşlara selam olsun.

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler