Cuma, Mayıs 21, 2010

Anadolu Kadıköy'den Başlar !!!


Bildiğiniz üzere Bursaspor Turkcell Süper Lig şampiyonu oldu.Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.Zaten koskoca ligi 3 takımın esir alması kadar saçma bir döngü olamaz.

Fakat yanlış giden bir şeyler var.Sesimizi çıkarmadıkça bu yanlışı büyütüp kendilerini 1 günde kral ilan etmeye başlayanlara bir kaç kelam etmek istedim...

Bursaspor'lu taraftarlar geldiğimiz şu güne kadar İstanbul takımlarına karşı beslediği kin ve nefreti her fırsatta açığa vurmaktan çekinmemiştir.Ankaragücü ve Eskişehirspor taraftarlarıyla birleşip 06-16-26 kardeşliği dedikleri şeyi çıkartmışlardır.Ve İstanbul takımları için Bizans tohumu söylemlerinde bulunup hem kendi ülkesinde yaşayan vatandaşlarına bu ağır ithamda bulunmuş hemde ayrılıkçı tavırlara yönelmişlerdir.

Evet İstanbul hegemonyası yıkıldı.Buna sonuna kadar katılıyorum.Ancak yapılan İstanbul düşmanlığı ve sarfedilen çirkin sözler bir spor uğruna hiç ama hiç bizim milletimize yakışan türden değildir.

Bursaspor bir devrim yapmış ve uzun yıllar sonra İstanbul harici bir takım lig şampiyonluğuna ulaşmıştır.Ancak bunu İstanbul düşmanlığı ile perçinleyip " Biz Anadolu takımıyız " sözleri ile ayrılıkçı tavırlar ancak Bursaspor'un taraftarına yakışır zaten.

Bizler acımızı yüreğimize sokup hakedeni tebrik etmesini biliriz.Ancak daha 1 kez şampiyon olduk diye kendilerini 5.büyük ilan etmeler,Anadolu'nun önderi ilan etmeler,Anti İstanbulculuk oynayıp İstanbul boğazına bayrak astırmalar.Bunların hepsinde devletinde suçu vardır.Yıllardır yasak diye köprüye bayrak astırmayan bu devlet şimdi ne hakla Bursaspor'un bayrağını asıp birde başına polis arabası diktiriyor ?? Polis'in Bursaspor bayrağını korumaktan öte işleri olacağını düşünüyorum.Bütün bu olanların Pensilvaya'dan esen rüzgarla alakası olduğuna da adım gibi eminim...

Cin olmadan adam çarpmaya kalkmayın.Önce Avrupa'da bir görelim, sonra ligde 5-6 yıl kafaya oynayın üst üste o zaman gerekirse biz sizi büyük ilan ederiz.Herkes haddini bilecek...

Bize Bizans tohumu diyip kendine Anadolu'nun önderi diyen Bursalılara da son sözüm ; Anadolu Kadıköy'den başlar

1 yorum:

azapaza dedi ki...

maşallah işi ne güzel de pensilvanyaya bağlamışsın .neyse o değil de bunlar daha anadolu görmemiş.büyük bir kavga vereceğiz artık seneye.seneye şampiyon yine anadoludan.