Perşembe, Mayıs 27, 2010

Adalet Kavramı


Birilerinin son günler de bu adalet kavramının açıklamasını yapması gerekiyor.Herkes kendi adaletini kafasında oluşturmuş o nasıl isterse öyle oluyor.Sonra bunun adına adalet deniyor.

Ülke'nin başında ki diktatörle uğraştığımız yetmezmiş gibi bir de armasına sevdalandığımız klübün başında ki diktatör ve onun saldırılarıyla uğraşıyoruz.Geçen sene Şükrü Saraçoğlunda ki her maçta bileklerimize takılan bilekliklerle dışa vurulan bu dikta rejimi artık önüne geçilemez bir hal aldı.

Sezonun son maçı olan Trabzonspor maçında çıkan olaylardan dolayı 10 kişi tutuklanıp cezaevine yollandılar.10 kişinin içinde abilerimiz de var arkadaşlarımız da.O gün o stadta ki insanların psikolojisini ve ruh halini anlamadan verilecek her karar bu klübe zarar verecektir.

Bir de olayın şöyle bir boyutu var ; cezaevine yollanan abilerimizden olan Muaammer Aydın Trabzonspor maçında Migros tribünündeydi.Fakat ceza alma sebebi Türk Telekom tribünün de olay çıkarmak.Ne ilginç değil mi ? Migros tribününde sette duran birisi ışınlanmış olması gerek ki Türk Telekom tribünlerinde olay çıkarsın..En ilginci de olayla ilgili herhangi bir belge dahi yokken insanları cezaevine tıkmanın neresinde adalet anlayışı var ?

Bu ülkede adalet ; kontrolü eline alanların ne dediğine bağlıdır.Eğer onlar istiyorsa adalet kavramı işler eğer onlar istemiyorsa onların belirlediği adalet kavramı yürürlüğe girer.

Ortada büyük hatalar var ama tek bedel ödeyen FENERBAHÇE taraftarı oluyor...

Aziz Yıldırım'a tek lafım var ;

Ağladın‚ inandık. Güldün güldük. Biz ağlarken‚ sen yoktun. Artık sen ağlarken biz yokuz.
Abilerimizin özgürlüğüne kavuşmalarını istiyoruz !

Hiç yorum yok: