Cuma, Nisan 30, 2010

Büyük Gün

Yarın büyük gün...
Kanlı 1 Mayıs'ın üzerinden yıllar geçti.Bu yıllar hep bir mücadele ve kanlı 1 Mayıs'ta katledilenlerin mücadelesini vermekle su gibi akıp gitti.Bugün geldiğimiz noktada insanlar Taksim'de kutlama yapılmasına izin verilmesinin AKP iktidarının bir hediyesi olarak görmektedir.Ne kadar acı değil mi ? 33 yıldı verilen mücadele bir çırpıda çöpe atılıyor.Bunu işçi ve emekçi dümanı AKP'nin bir hediyesi olarak görüyorlar.

Unutmayın,daha geçen sene AKP iktidarının polisi emekçilere ve işçilere meydan dayağı atmıştı.İnsanların evleri darmadağın edilmiş,hastanelere bile biber gazı atılmıştı.Kaçan insanları kovalayıp kolları kırılanlar,yaralananlar.Hepsi bu iktidarın emri ile verilmişti...Ne demişti Recep Tayyip " ayakların baş olduu yerde kargaşa eksik olmaz ".Bu lafı geçen sene 1 Mayıs yürüyüşü yapacak emekçiler için söylüyordu.Şimdi ise yarın ki büyük güne AKP'li partililerinde katıacağını söylüyorlar.Ne kadar komik değil mi ?

Yarın dileğimiz güzel bir gün olması,provakasyonlardan uzak,işçilerin isteklerini dilediği gibi seslendireceği bir gün olsun.Davullar çalsın,halaylar çekilsin.İşçi bayramında ülkemizin insanı doya doya özgür bir gün geçirsin.

Proletarya sınıfının artık ayaklanma zamanıdır.Sesini gür bir şekilde duyurmanın vaktidir.İşte direnişin tam zamanı.

1 Mayıs bize verilmedi,bizler mücadele ederek kazandık.Kazandığımız bu mücadelenin keyfini çıkarmak ve daha büyü direnişler için bir arada olabilmek için yarın bütün işçi sınıfını ve halkımızı 1 Mayıs alanına yani TAKSİM'e bekliyoruz.

Ya onurlu bir bakış , Ya görkemli bir DİRENİŞ !

Hiç yorum yok: