Bugün "Kanlı Pazar"

Salı, Şubat 16, 2010

16 Şubat 1969 unutulmaz günlerden sadece bir tanesi...Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihine geçmiş kara günlerdendir.

6.Filo'yu vatan topraklarından defetmek için onlarca işçi,öğrenci toplanmış,"Emperyalizme ve Sömürüye Karşı İşçi Yürüyüşü"'nde buluşmuştular.Aralarında şimdiki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bulunduğu Kırklar Komitesinin başını çektiği gericilerin bu yürüyüşe karşı saldırı düzenleyeceği sözleri sağır sultanın bile kulağına gelmişti.Ancak polis hiç bir önlem almamıştı.Dolmabahçe Camii'nde bugünlerde İsmailağa Cemaati olarak bilinen gericiler 20 bin sopa depolamışlardı.

Ve yürüyüşün başlamasıyla gerçekleştirilen saldırıların ardından 2 TİP'li işçi Ali Turgut Aytaç ve Duran Erdoğan öldürüldü.Yüzlerce öğrenci ve işçi yaralandı.Devlet buna kayıtsız kaldı.Hatta bazı toplum polislerinin gericilerle birlikte yürüyüşü düzenleyen öğrenci ve işçilere saldırdığı görülmüştür.

Yapılanlar asla unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.O günün Amerikan yalakası hükümetin evlatları olarak Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül verilen görevi gayet güzel şekilde yerine getiriyorlar.Ülkemiz karış karış İsrail ve Amerikalılara satılıyor.Bizde tıpkı 1969'da ki gibi ucunda ölüm dahi olsa savaşımızdan asla geri dönmeyeceğimizi bildiriyoruz.

Faşizmi Döktüğü Kanda Boğacağız !!!

You Might Also Like

0 Laf

En çok okunanlar

İlk şike deneyimim...

Yazının başlığını atarken aslında çok düşündüm. Böyle iddialı bir başlık atarsam insanların yazıyı okuduğunda hayal kırıklığı yaşayabilm...

1926 yılındaki logo

1926 yılındaki logo

İzleyiciler